חיפוש
אני יודע יער

אני יודע יער

רביעיית הפסנתרים אוקטופוס. קונצרט דו ממדי
כרטיסים
 • יום רביעי
  01.06.2022
  שעה
  20:30
  אולם
  צוותא 1
שתפו

רביעיית הפסנתרנים הישראלית אוקטופוס מארחת את אלכס אנסקי
פסנתר I יפעת זיידל, ברט ברמן
פסנתר II תבור גוכמן, מאיר ויזל

קריין: אלכס אנסקי

התכנית
רוברט שומאן: אנדנטה ווריאציות אופוס 46
אלכסנדר גלזונוב: היער, אופוס 19
מאק וילברג: פנטסיית כרמן
עמנואל שברייה: אספניה
מוסיקה ישראלית
בשילוב קטעי שירה מאת נתן זך, חיים נחמן ביאליק, לאה גולדברג, פדריקו גארסיה לורקה, אברהם חלפי


אוקטופוס
- רביעיית הפסנתרנים הישראלית הוקמה בשנת 2013. מטרת ההרכב היא להביא בפני קהליה את הצליל העשיר והמגוון של שני פסנתרים בארבעים אצבעות, אם בעיבודים או ביצירות מקוריות. בעיבודים של יצירות ממיטב
הרפרטואר הקלאסי מתהוות ומתגלות התרחשויות מוסיקליות חבויות, וביצירות מקוריות שנכתבו במיוחד להרכב זה נרקמים מצלולים ומהלכי קולות שכמותם טרם נשמעו.מאז הקמתה הופיעה הרביעייה בקונצרטים רבים ברחבי הארץ, בסיוע משרד התרבות, ובקונצרטים בחו"ל בסיוע המועצה לתרבות ואמנות של מפעל הפיס. בהופעותיה שילבה הרביעייה ביצועי בכורה של יצירות מאת יוסף ברדנשווילי, ערן אשכנזי, צבי אבני ומאיר ויזל.

מקצת משבחי המבקרים בעבר:
"הרכב מוסיקלי מדהים...אמנים נפלאים" חנוך רון
"תכנית מרתקת"  יוסי שיפמן
"...משהו מיוחד...ארבעת כוכבי הערב היפה הזה"  נועם בן זאב

בקונצרט זה משולבות שתי אמנויות – המוסיקה והשירה (במובנה הפואטי). זו תומכת ברעותה, האחרונה משיבה לה עידוד. זו מעוררת ריגוש, השנייה מחזירה תובנה. זו מאירה היבט, האחרת פונה הצידה. והמאחד אותן הם הצלילים, קול האדם לעומת מנגינת הפסנתרים.


ייזום והפקה: מאיר ויזל
ייעוץ ובחירת קטעי השירה: הדסה ברגר
גרפיקה: נעמה אדלר קורל
פרסום במדיה חברתית: הילה גנני שילה
צילום: מקסים ריידר ואילן שפירא


משך מופע: כשעה ורבע

על האמנים:
יפעת זיידל
נולדה בישראל, סיימה את ביה"ס התיכון לאומנויות ע"ש תלמה ילין וקיבלה תואר ראשון ותואר שני במוסיקה מהאקדמיה למוסיקה באוניברסיטת ת"א. חברה בסגל המורים במחלקה לפסנתר בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה ת"א.  חברת IPTA (הארגון הישראלי למורים לפסנתר), ומשמשת ראש מחוז מרכז של הארגון. מופיעה במגוון קונצרטים קאמריים בארץ ובחו"ל ובקונצרטים קאמריים ששודרו ב״קול המוסיקה״. 

ברט ברמן נולד בהולנד. לפני עלייתו לישראל למד באקדמיות למוזיקה של אמסטרדם ולימד באקדמיה למוסיקה ברוטרדם. זכה בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית גאודאמוס (הולנד). ניגן עם הסינפונייטה הישראלית באר-שבע והשתתף בפסטיבל הולנד, בפסטיבל ישראל ובפסטיבל הגליל העליון. הקליט את הסונטות המוקדמות ואת הסונטות הבלתי גמורות של שוברט בחברת אראסמוס.

תבור גוכמן נולד בישראל. ב-2013 סיים את לימודיו לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב במגמת ביצוע אצל פרופ' מיכאל בוגוסלבסקי ופרופ' עמנואל קרסובסקי.  השתתף בכיתות אמן בהנחיית יורה מרגוליס, צ'ארלס ספנסר ואחרים. כיום הוא מורה לפסנתר, מלחין ומעבד, ומופיע בקונצרטים ברחבי הארץ כסולן, בהרכבים קאמריים, כמלווה זמרים, נגנים ומקהלות, וכזמר במקהלת אודיאנה.

 מאיר ויזל נולד במרוקו, בוגר האקדמיה למוזיקה בתל אביב ע"ש רובין בפסנתר ובעל תואר ראשון  במתמטיקה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. בוגר ביה"ס  למוזיקה ג'וליארד- ניו-יורק ובעל תואר שלישי מטעם אוניברסיטת ניו יורק. כיהן כמרצה למוסיקה בבית-ספר מנהטן למוזיקה, באוניברסיטת תל אביב ובמדרשת לוינסקי. ניהל את "נוער מוסיקלי ישראל" והיה נשיא ארגון הנוער המוסיקלי הבינלאומי.


אלכס אנסקי
בוגר בית הספר הדרמתי של "הבימה" ובית הספר הגבוה לתקשורת של RCA בניו יורק. החל משנות השבעים  הגיש במשך שנים רבות את תכנית הבוקר "שבע אפס שבע" בגלי צה"ל ויחד עם ההיסטוריון מיכאל הרסגור את התוכנית "שעה היסטורית". לאחר קריירה ארוכת שנים ברדיו, החל אנסקי לשחק גם על במות התיאטרון, בהבימה, הקאמרי ותיאטרון חיפה. אנסקי מרבה לתרום את קולו להנחיות ולפרסומות ברדיו וכן לשחק בסדרות ובסרטים.

                                             

הזמנת כרטיסים

אני יודע יער

רביעיית הפסנתרים אוקטופוס. קונצרט דו ממדי
רביעי
01.06.2022
20:30
צוותא 1
הצטרפו לניוזלטר של צוותא וקבלו עדכון שבועי על ההופעות והאירועים המתוכננים באולמות צוותא