חיפוש
העקדה

העקדה

ערב הזוי בין אב ובנו


**
ההצגה נבחרה לרשימה הקצרה של פרס קיפוד הזהב 2022


שתפו

ערב הזוי בין אב ובנו, בהשראת מיתוס עקדת יצחק. מחזה מצחיק, מטלטל ומעורר חשיבה על החיים שלנו בישראל 21׳.

תחנת רדיו אזורי, יואל כבן 50, גרוש, מאמן אישי, חובב מוסיקה, מנהל תוכנית של סיפורים ועצות אישיות למאזינים. במהלך שידור, טלפון מפתיע מבנו הבכור תומר שהשבוע התגייס, הופך את עולמו.
הדיאלוג הקשה בין השניים המתרחש במקביל לתוכנית הרדיו אותה יואל מנסה לנהל חושף את הפחדים והבילבול של השניים אל מול אתגרי תקופת הקורנה, משברי הגיל ותפיסת עולמם. דרך סיפורם של יואל ותומר אנו נחשפים לשאלת היסוד איך עלינו לקבל את ילדינו , הורינו ובכלל את השונה מאתנו בעיקר בעתות משבר?

מחזה ובימוי: שרה פון שוורצה
ע״פ רעיון מאת: שרה פון שוורצה וניסו כאביה
שחקנים: ניסו כאביה, גיל סרי
ניהול מוזיקלי: כנען לבקוביץ
עיצוב תפאורה: אבי שכוי
עיצוב תאורה: איתמר לוריא
צילום: איתמר לוריא

משך הצגה: כשעה

** ההצגה נבחרה לרשימה הקצרה של פרס קיפוד הזהב


שרה פון שוורצה על המחזה:
״ מיתוס העקדה מעסיק אותי כל חיי. ברגע שהבאתי ילדים לעולם אני מגדלת אותם לפי תפיסת עולמי ובכך עוקדת אותם על מזבח האמונות שלי. זה בלתי נמנע.
המחזה נכתב בעידן הקורונה בשנה המורכבת בה אנחנו אנשי התאטרון ישבנו בבית. הרעיון למחזה נולד בנסיעה משותפת שלי עם ניסו כאביה מהפגנה בבלפור בירושלים. התחושה המשותפת שעלינו להתמודד לא רק עם המשבר אותו אנו עוברים אלא גם עם המשבר של ילדינו. ההתמודדות של הדור הצעיר עם העולם המתפרק לנגד עיניהם ומצד שני הרצון שלנו לשמר אצלם איזושהי מחויבות למסגרות כמו: תיכון ,צבא, לימודים גבוהים ,זוגיות, עבודה וכו'.
במחזה ניסיתי לעלות שאלה ולא לקבוע מהי הדרך ה״נכונה״ להתנהל אל מול המשבר.
השאלה היא האם מישהו מאתנו אכן יכול לענות תשובה מוחלטת על איך עלינו לנהוג ומה עלינו לעשות בכדי להגיע למצב של שלווה וקבלה פנימית?״

הצטרפו לניוזלטר של צוותא וקבלו עדכון שבועי על ההופעות והאירועים המתוכננים באולמות צוותא