• דוקו מיניסטור  - דוקו תש

דוקו מיניסטור - דוקו תש"ח

prev
  1. 1
next

מועדון הקולנוע התיעודי של צוותא

עורכים: שאולי מלמד, מוריס בן מיור וקובי פרג'
מנחה: קובי פרג'
אורחות: הבמאיות נטע שושני ואיילת בכר

הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי פורץ את הגבולות של עצמו בכל הנוגע בעיסוק בסכסוך הישראלי - פלסטיני. כמה מהיצירות העמוקות והמורכבות ביותר על המציאות שאנו חיים בה עלו מתוך התיעוד המתמיד שלה.
דוקו תש"ח  יוקדש לסרטי תש"ח, או בשמם האחר סרטי שיבה. 
"נולד בדיר יאסין", סרטה המדובר של נטע שושני, מתעקש להכנס לכפר הערבי הראשון שכבשו לוחמי המחתרות היהודיות באפריל 1948 שעליו הוקם בית החולים לחולי נפש "כפר שאול". דיר יאסין הוא "כתם שחור" בעבר שלנו בישראל, זה לא נושא שאוהבים לדבר עליו אצלנו. הסרט הזה, מתעקש להכנס לדיר יאסין ולספר את סיפורה של פיסת האדמה המקוללת הזו על גלגוליה השונים במאה האחרונה. 
לצידו נקרין את סרטה הקצר והמקסים של איילת בכר "Take 3" שעוקב אחר שני סרטים מתקופות שונות שמבלי לדעת אחד על השני ליוו את אותו הפליט הפלסטיני לכפרו שנטש. האם ניתן לצלם את סצינת השיבה בפעם השלישית?     דוקו מיניסטור - מועדון הקולנוע התיעודי החדש שנפתח בצוותא.
בכל חודש נתכנס להקרנת סרט אחר ומפגש בכל חודש נתכנס להקרנת סרט אחר ומפגש עם יוצריו וכן עם אורחים נוספים ומפתיעים. כל מפגש יוקדש לנושא אחר של הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי, שהפך בשנים האחרונות לז'אנר פופולארי גם על המסך הגדול. בואו להיות חלק ולצפות בסרטים מעולים בחגיגה של קולנוע דוקומנטרי ישראלי בצוותא.הזמנת כרטיסים

להזמנה אונליין בחר/י תאריך:
חזור