• 20.5  | שלמה ארצי   דרכים+חצות

20.5 | שלמה ארצי דרכים+חצות

prev
  1. 1
next

____________
** SOLD OUT**

שלמה ארצי פותח את סיבוב ההופעות לאביב-קיץ 2017
סיבוב הופעות מיוחד וחד פעמי סביב טרילוגיית האלבומים המפוארת
דרכים + חצות
| חום יולי אוגוסט | ירח

הסיבוב ייפתח בהופעות של "דרכים-חצות"
ב-5 הופעות בלבד - בצוותא!

ההופעות של ארצי בצוותא הן חלום מתוק עבור אלפי אנשים, שבמהלך כל השנים חוזרים ומפצירים לשחזר את אותן הופעות מיתולוגיות משנת 1979.
העובדה שקיץ 2017 מוקדש לטרילוגיית האלבומים האהובים הנ"ל אפשרה
סוף סוף לחזור לאותם רגעים קסומים באולם הישן במרכז תל אביב,
רגעים שסייעו להפיכתו של ארצי לאמן הגדול והמצליח בישראל ללא עוררין
מזה 3 עשורים לפחות.


דרכים 1979                                                             חצות 1981


"דרכים" נחשב לאלבום שכתוב, מנוגן ומושר בדיוק מושלם.
באלבום זה עבר ארצי לביצוע שירים אישיים, כמו "אף פעם לא תדעי", "אחרי הכל את שיר" ו"צוותא".
באלבום בלטו גם השירים "פתאום כשלא באת", "שינויי מזג האוויר", "אתמול חלפו הציפורים"
שכתב משה בן שאול, ו"אני שומע שוב"שהלחין ארצי על פי מכתב ששלח סרן נמרוד גאון לחברתו
לפני שנהרג במלחמת יום כיפור. האלבום"דרכים" חשף את ארצי לקהל רחב יותר, וברשימת היצירות החשובות בכל אחד מששת העשורים הראשונים של המדינה, שהתפרסמה במוסף "7 לילות" בערב יום העצמאות ה-60 למדינת ישראל (11 באפריל 2008), נבחר "דרכים"לאחד מחמשת האלבומים העבריים החשובים ביותר
שיצאו לאור בשנות ה-70.
רשימת השירים ב"דרכים": אף פעם לא תדעי, צוותא, אחרי הכל את שיר, אתמול חלפו הציפורים, שינויי מזג האוויר, פתאום כשלא באת, שיר חייל, עפיפונים, דרכים.

הסגנון המוזיקלי של"דרכים" נמשך גם באלבום "חצות" משנת 1981, שאותו הפיקו יאיר שרגאי ומשה לוי. באלבום בלטו השירים "לא עוזב את העיר", "יום אחד", "הלילה השני", "במטוס סילון", "לנגב". במצעד הפזמונים השנתי של רשת ג' לשנת תשמ"א זכה ארצי פעם נוספת
בתואר "זמר השנה".
רשימת השירים ב"חצות": לנגב, מהן המילים, בואי ונתיר, שעת החרטה, במטוס סילון, לא עוזב את העיר, מעגלים, הלילה השני.

שלמה מספר על דרכים וחצות:
"התקליט דרכים קיבל את השם שלו אחרי הצילום של ז'ראר אלון עם הנעל והמשאית. השיר הראשון עליו עבדתי היה 'שינויי מזג האוויר', שנכתב בהשפעת ריף של ז'אן לוק פונטי ואני זוכר ויכוח היסטרי עם יעקב מורנו הטכנאי הדעתן האם לשים תופים בבית הראשון או לא. ויכוחים כאלה היו נגמרים בדרך כלל בסגירת האולפן ל-24 שעות. הקלטתי את השירים לאלבום הזה באיטיות, כי כתבתי אותם במהלך שנה, וכשכתבתי את 'אף פעם לא תדעי' חשתי שאני עולה על הדרך הנכונה. חיפשתי באלבום הזה את קולי האישי והאינטימי והיה לי כבר את משה לוי המוכשר,בחור מבת ים, שניגן את 'גבר הולך לאיבוד' ועזר לי. משה תרם את ההרמוניות ב'דרכים' ואת מירב העיבודים המיוחדים והמקוריים, יאיר שרגאי הפיק את האלבום יחד אתי. "הנה הסיפור איך נתקלתי בגרי אקשטיין בשירותים של אולפני טריטון והצעתי לו לשיר אתי את 'פתאום כשלא באת', כי השיר היה בסולם גבוה מדי עבורי וחיפשתי פרטנר לשירה גבוהה. גרי הגיטריסט המופלא ('קפטן ג'ק', הגיטרות ב'צוותא') היה פגיעה בול. השיר הכי מפתיע בתקליט היה 'אחרי הכל את שיר'... עבדנו עליו לילה שלם ובסוף התייאשנו כי התחושה היתה שלא מצאנו את הכיס (העיבוד שלו). משה ניגן פסנתר, ביקשנו מז'אן פול זימבריס שיעלה תופים, כיוון שלא היה לשיר סיום ברור, אלתרתי עליו דקה וחצי ב'טו רו ריי' ועזבנו את השיר לנפשו בתוך האלבום.שנים אח"כ, 'אחרי הכל' הוא אולי השיר הכי רומנטי בכתיבה שלי. "כשהגיע האלבום 'חצות' הבנתי שאני עובד בטרילוגיות.זה קרה גם יותר מאוחר עם 'לילה לא שקט', 'תרקוד' ו'חום יולי אוגוסט'. אבל זה היה בית הספר הראשון שלי להבנה ששירים ייכתבו אפילו כשלא תתכוון אליהם. ושמתוכם ייגזרו משפטים שלא תכננת שימשכו תשומת לב. מהשיר 'לנגב'נגזר למשל המשפט הכי משומש שלי לימים, 'חתולים מחשבים את קצם אחור'. אז היו שצחקו עליו, אבל לימים הוא הפך לשימושי בשפה וכאמור אחד המצוטטים. שוב היה זה משה לוי שהפיק, אבל כבר היינו שקועים בכל מיני ויכוחים על סאונד וריפים של כלים. אני זוכר ויכוח מר על החלילים (שם טוב לוי) בסיום של 'לא עוזב את העיר'... "כבר היו אז 8 ערוצים בקונסולה ובאולפני טריטון בבני ברק רקמנו עם הסאונדמן הצעיר איתמר גפני (שהקפצתי מעוזר לדרגת סאונדמן ראשון), את התקליט שהמצאנו לו צלילים'ארוכים' לפני שהגיעו הסינטיסייזרים ועשו את זה לבד. שימו לב למתופף בשיר 'לנגב'.קראו לו טל ברגמן, היה אז בן 14, והוא בא בשבת בליווי אבא שלו. שנתיים אחר כך הבחין בו אחד מגדולי נגני הג'אז אז, צ'יק קוריאה, כשביקר בארץ ולקח אותו איתו ללוס אנג'לס".  

הזמנת כרטיסים

להזמנה אונליין בחר/י תאריך:
חזור