• המלבוש

המלבוש

prev
  1. 1
next

3 סיפורים מאת שי עגנון על החמצה וכיסופים

עיבוד חדש ליצירה המרתקת, האירונית והאלגורית של הסופר זוכה פרס הנובל ש"י עגנון, מגדולי היוצרים של הספרות העברית בעת החדשה.
סיפורים הנושאים תמיד בין שורותיהם  רובד גלוי ורובד נעלם, ומעליהם  מרחפת תמיד השאלה מהי תכלית מעשיו של האדם בעולם. 

מאת: ש"י עגנון
עיבוד ובימוי: אודי בן סעדיה
משחק: ישי מאיר
מוסיקה ונגינה על צ'לו: יובל מסנר

"אחת ההצגות העגנוניות הכי טובות שראיתי. עגנון מצליח באמצעות השחקן ישי מאיר והבמאי אודי בן סעדיה, לפרוש את מוטת כנפיו הרחבה, לרחף מעל הקהל ולשבות אותו בקסמו." חיים באר

"לא בכל יום יוצא לצופה בהצגת תאטרון לחוש כי זכה בהארה גדולה. לי ולאלו שצפו יחד איתי בהצגה, זה קרה  כאשר צפינו בהצגת "המלבוש" של אודי בן-סעדיה (עיבוד ובימוי), ישי מאיר (משחק) ויובל מסנר (מוזיקה), המועלית בימים אלו על במת "צוותא".
כשניסיתי להסביר לעצמי את סיבות שגרמו לתחושת ה"הארה", הגעתי למסקנה, שההצגה חושפת את הדי-אן-אי של שניים מגדולי היוצרים בתרבות היהודית והישראלית של מאה השנים האחרונות - ש"י עגנון  וחנוך לוין.
כמי שהרבה לחקור את סוד קסמם של השניים, אני שמח לדווח על תמצית ממצאי "הארתי", וזו מסתכמת בכך, שההצגה מסייעת מאוד להבין את סוד קסמה של התרבות העברית והיהודית של תקופת התחייה– ובעצם, של כל התקופה בה החלו יהודים לנהל חיים חילוניים (נניח, 200 השנים האחרונות): בולמוס מתמשך וחסר נחת, שגורם לאדם לרדוף אחרי זנבו, ולהחמיץ גם את כל הדברים שמזמנים לו החיים
. ד"ר משה צימרמן.

גם אותי אפשר במתנה
לפרטים הקלק למעלה על "שוברי מתנה"

הזמנת כרטיסים

להזמנה אונליין בחר/י תאריך:
חזור