• 21.9 | רסיטל #8 דוראל גולן - הפסנתר הוירטואוזי

21.9 | רסיטל #8 דוראל גולן - הפסנתר הוירטואוזי

prev
  1. 1
next

חגיגת פסנתר בצוותא – סידרת הרסיטלים לפסנתר

התכנית:
ק.סן-סאנס : פנטסיית "אפריקה", אופ' 89
ק.סן-סאנס/זילוטי: "הברבור"
ק.סן-סאנס/ ביזה: קונצ'רטו מס'  2 בסול מינור, אופ' 22
Andante sostenuto
Allegro scherzando Presto
ג'.ביזה/ ו.הורוביץ: פרפרזה על "כרמן"
פ.שופן: אטיוד אופ.10 מס’ 3 במי מז’ור
פ.ליסט: אטיוד קונצרטנטי מס’ 2 בפה מינור  “לה לג’רצה”( La leggierezza) , ס' 144
מ.מושקובסקי: אטיוד אופ' 36 מס’ 6 “ניצנוצים”
ק.דביסי: אטיוד מס’ 6 “עבור 8 אצבעות”
ש.ו.אלקן: אטיוד אופ' 39 מס’ 12 “משתה אזופוס”
א.סקריאבין: אטיוד בדו דיאז מינור, אופ' 2 מס' 1
א.סקריאבין: אטיוד ברה דיאז מינור, אופ' 8 מס' 12
ס.פרוקופייב: אטיוד ברה מינור, אופ' 2 מס' 1
א.סטרווינסקי: אטיוד אופ' 7 מס’ 4
נ.קפוסטין: אטיוד אופ' 68 מס’ 1  


דוראל גולן משתייכת לצמרת הפסנתרנים הישראלים הצעירים אשר רכשו לעצמם מוניטין בינלאומי ונחשבת בעיני רבים לפסנתרנית הישראלית המלהיבה ביותר. מנגנת בקביעות על במות חשובות בארץ וברחבי העולם וזוכה לשבחי הביקורת. "סנסציונית" "מרגשת" ו"מכשפת" כך הגדירה הביקורת הגרמנית את נגינתה של דוראל גולן בפסטיבל הרוהר היוקרתי שבגרמניה, עת ניגנה לצד אמנים נודעים כמו מרתה ארגריץ' , דניאל ברנבוים, מאוריציו פוליני וולדימיר אשכנזי.  מאז הופיעה דוראל גולן בפסטיבלים בינלאומיים מהחשובים בעולם ביניהם פסטיבל גנט בבלגיה, פסטיבל גרגייב ברוטרדם,  פסטיבל שנחאי, פסטיבל הונג קונג, פסטיבל 'סמיט מיוזיק' בניו-יורק,  פסטיבל 'מוסטארטס' בניו יורק, פסטיבל האביב בפראג, פסטיבל אנסקו בבוקרשט ורבים אחרים. ניגנה ברסיטלים, כנגנית מוסיקה קאמרית וכסולנית עם תזמורות תחת שרביטם של מנצחים ידועים ביותר מ 50 מדינות באסיה, אוסטרליה, אירופה, אמריקה הצפונית והדרומית, אפריקה והמזרח התיכון, באולמות יוקרתיים כמו היכל התרבות בת"א,  אולם הפילהרמוני בברלין, הקונצרטחבאו באמסטרדם, בית העירייה וה"מוזיק פראיין" בוינה, מרכז האמנויות של סאול ,סלה ורדי במילאנו,  סאל קורטו וסאל פלייל בפאריז, אולם הפילהרמוניה בקייב,  הבולשוי במוסקבה,  ההרמיטאז' בסנט פטרסבורג, האודיטוריום הלאומי למוסיקה במדריד, אולם טיבולי בקופנהגן,  בית הקונצרטים של אוסלו, המתחם לאמנויות יפות בבריסל, אולם הויגאדו בבודפשט, אולם רודולפינום בפראג,  אולם האטנאום בבוקרשט, מרכז האמנויות של הונג-קונג, אולם הקונצרטים של העיר האסורה בבייג'ין,  אולם הקונצרטים של שנחאי, אולם הקונצרטים של מקסיקו סיטי, בית האופרה של סידני ועוד.  
בין הקונצרטים של השנים האחרונות ניתן למנות הופעות כסולנית עם תזמורות בבוקרשט, מילאנו, רומא, מוסקבה, סנט פטרסבורג, קייב, ריגה, וורשה, באקו, אסטנה, ירוואן, סופיה, זאגרב,  וורשה, בודפשט, ציריך, ברלין, בריסל, מדריד , דבלין, מונטריאול, קוויבק, סיאול, בייג'ין, שנחאי, בואנוס איירס, בוגוטה, מומבאיי, אוקלנד, בריזביין, קייפטאון, דורבן ןיוהנסבורג ובעוד מרכזים חשובים.  
דוראל גולן, ילידת ישראל, סיימה בהצטיינות יתרה את לימודי התואר הראשון והשני בביה"ס למוסיקה ע"ש "בוכמן-מהטה" באוניברסיטת ת"א בכיתתו של פרופ' אריה ורדי.  
היא זכתה בקביעות במלגות של קרן התרבות אמריקה ישראל מאז 1992 וכן זכתה בפרסים ראשונים בתחרויות לאומיות ובינלאומיות רבות, ביניהן ברמן, מרסלה, האמן הצעיר, רובין, כץ, קלרמונט ועוד. היא הופיעה כסולנית עם כל התזמורות בארץ ביניהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית,  התזמורת הפילהרמונית הצעירה,  התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור , תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים , התזמורת הסימפונית חיפה,  הסינפונייטה הישראלית באר-שבע,  התזמורת הקאמרית הישראלית,  תזמורת סימפונט רעננה, תזמורת  הקיבוצים ואחרות.  דוראל הופיעה בפסטיבל ישראל, בפסטיבל פליציה בלומנטל, בפסטיבל קלאסיקאמרי באילת, וכן הופיעה במשכן הכנסת ובבית הנשיא. הוציאה לאור תקליטורים בהולנד וגרמניה.  ניגנה והקליטה לתוכניות רדיו וטלוויזיה רבות ברחבי העולם.

לרשימת הרסיטלים אוגוסט-ספטמבר 2019

הזמנת כרטיסים

להזמנה אונליין בחר/י תאריך:
חזור